OUTLET
0
0,00  0 elementów

Brak produktów w koszyku.

Zestaw natryskowy, a system natryskowy. Czym się różni?

Kiedy budowa domu dobiega końca lub też planowany jest remont łazienki, ważne jest by odpowiednio zaplanować sobie przestrzeń i znajdujące się w niej sprzęty. Wiele osób najczęściej wacha się, co wybrać – wanna, czy może zestaw prysznicowy. By dokonać prawidłowego wyboru armatury łazienkowej powinniśmy wiedzieć czym jest zestaw natryskowy, a czym system natryskowy.

Jak odróżnić jedno od drugiego? A mianowicie jest to dość proste. Wystarczy tylko polegać trochę na swojej intuicji: zestaw jest to z reguły coś mniejszego niż system.

Najprościej mówiąca zestaw natryskowy to w potocznym języku tak zwana „słuchawka” to znaczy rączka prysznicowa wraz w wężem zasilającym ją w wodę. Takiemu zestawowi najczęściej towarzyszy drążek wraz z uchwytem o regulowanej wysokości lub też uchwyt naścienny o stałej wysokości, lecz z regulacją konta nachylenia.

Rączki natryskowe dawniej były tylko jednostrumieniowe i umożliwiały korzystanie z tzw. strumienia deszczowego, takiego najbardziej tradycyjnego i najmocniej kojarzącego się z prysznicem. Dzisiaj na rynku znaleźć można nawet i trójstrumieniowe modele.

Natomiast system natryskowy jest rozwiązaniem kompleksowym. Oprócz wspomnianej wcześniej rączki prysznicowej mamy również górną głowicę natryskową. Obydwie te części łączy ze sobą kolumna prysznicowa – to element zasilający moduł w wodę oraz służący rączce za drążek z ruchomym uchwytem.

Produkty najnowszej generacji w komplecie z systemem natryskowym sprzedawane są z baterią umożliwiającą precyzyjne zarządzanie pracą urządzenia i korzystanie z jego funkcji. W przypadku systemu prysznicowego mamy możliwość wyboru górnej głowicy prysznicowej – do wyboru mamy owalną, kwadratową, czy też prostokątną. Pozwoli to dopasować system prysznicowy do wystroju łazienki. Ważna jest również maksymalna wysokość kolumny prysznicowej oraz zakres regulacji drążka prysznicowego – pozwoli to dostosować system do wzrostu domowników.

Informacje kontaktowe

APM Solutions Maciej Pawlusiewicz 
ul. Bartycka 24/26 
Pawilon 159, 00-716 Warszawa
telefony:
22 559-11-59 | 881-215-282
godziny otwarcia:
pon-pt: 09.30-18.30
sob.: 10.00-15.00