OUTLET
0
0,00  0 elementów

Brak produktów w koszyku.

W jaki sposób oraz czym pielęgnować system prysznicowy?

Wszystkie elementy znajdujące się w łazience pełnią swoją określoną rolę. Lecz nie tylko chodzi tutaj o funkcję praktyczną, ale również o tą estetyczną. Właśnie te funkcje pełnią zarówno panele jaki systemy prysznicowe. Bardzo często ich wygląd staje się nieodłączną częścią wnętrza. Bardzo istotne jest więc utrzymanie armatury łazienkowej w czystości, a także odpowiednio ją konserwować. Nie tylko ze względu na kwestie estetyczne, ale również na te nawet bardziej istotne kwestie higieniczne. 

Wiedza o prawidłowej pielęgnacji systemów prysznicowych oraz pozostałej armatury pozwoli na używanie jej przez długie lata.

Aby w prawidłowo pielęgnować system prysznicowy (baterię, słuchawkę oraz deszczownicę) należy używać tylko i wyłącznie miękkich ściereczek oraz gąbeczek. Kategorycznie powinno unikać się szorstkich gąbek, czy szczotek. Mogą one spowodować nieodwracalne zarysowanie powierzchni.

Bardzo często przecieramy armaturę łazienkową tą samą ściereczką, którą wcześniej używaliśmy do czyszczenia – wanny, sedesu, czy też umywalki.

Natomiast używanie nieodpowiednich preparatów do pielęgnacji armatury łazienkowej może spowodować, że ulegnie ona trwałym i nieodwracalnym zniszczeniom. Mogą pojawić się na niej zacieki, plamy, czy też odbarwienia. Armatura łazienkowa nie powinna być pielęgnowana przy użyciu: mleczek czyszczących, proszków oraz środków zawierających granulat, wybielaczy, rozcieńczalników, środków do usuwania kamienia i innych zawierających kwas fosforowy, środków do czyszczenia sedesów oraz środków zawierających chlor.

W przypadku armatury o wykończeniu chromowym lub inox bardzo dobrze sprawdza się spirytus salicylowy. Wystarczy nim polać urządzenie, a potem przetrzeć papierowym ręcznikiem. Spirytus salicylowy nie pozostawi smug, a nawet dodatkowo nada połysku i zdezynfekuje dane urządzenie. Bardzo podobne działanie ma roztwór wody z octem.

Przed przystąpieniem do pielęgnacji armatury najlepiej jest zapoznać się z informacjami dotyczącymi konserwacji urządzeń, która dołączona jest przez producenta do produktu. Właśnie tam znajdziemy informację o właściwej pielęgnacji urządzenia, tak by posłużyło one jeszcze przez wiele lat.

Informacje kontaktowe

APM Solutions Maciej Pawlusiewicz 
ul. Bartycka 24/26 
Pawilon 159, 00-716 Warszawa
telefony:
22 559-11-59 | 881-215-282
godziny otwarcia:
pon-pt: 09.30-18.30
sob.: 10.00-15.00