OUTLET
0
0,00  0 elementów

Brak produktów w koszyku.

Urządź swoją łazienkę tanio i wygodnie - zobacz kilka pomysłów.

Zastanawiasz się jak urządzić swoją małą łazienkę? Chcesz żeby była ona funkcjonalna i wygodna? Mała łazienka nie musi stanowić problemu przy aranżacji wnętrza. Wystarczy tylko dobry projekt i rozplanowanie poszczególnego wyposażenia. 

Mieszkając w bloku często mały do czynienia z niewielkim pomieszczeniem na łazienkę. Często właściciele nie mają pomysłu w jaki sposób ją urządzić, by pełniła ona swoje funkcje oraz była ładna.

Jeśli planujesz zamieszkać w domu jednorodzinnym powinieneś dobrze przemyśleć w jakim miejscu najlepiej zaplanować łazienkę. Dobrze jeśli w takim domu są przynajmniej dwie łazienki, jedna na dole, a jedna na piętrze.

Jeśli rodzinna łazienka jest zbyt mała, by oprócz wanny zmieścić tam prysznic, można dodatkowo zlokalizować małą łazienkę w strefie nocnej domu - to znaczy przy sypialni lub przy pokojach dzieci.

Jak wyposażyć małą łazienkę? Prysznic najlepiej jest umieścić w rogu pomieszczenia, a jeżeli łazienka jest wąska lub też posiada wnękę - między dwiema ścianami. Dobre wyjście to prysznic z kratką odpływową w podłodze. Minimalne wymiary dla prysznica to 70x70 cm. Natrysk zawieszamy na ścianie, a kratkę odpływową w podłodze z odpowiednim spadkiem. podczas kąpieli zasłaniamy zasłonkę.

Idealnym rozwiązaniem w takim przypadku będzie również brodzik bez kabiny. Nie ogranicza on tak swobody ruchów, jak zamykana kabina. Dzięki temu też odległości sedesu i umywalki od brodzika mogą być mniejsze niż od kabiny.

Umywalka wbrew pozorom nie powinna być zbyt mała, ponieważ ma ona służyć nie tylko do mycia rąk, ale również dla innych czynności związanych z codzienną toaletą. Dobrym rozwiązaniem są umywalki narożne asymetryczne. Stojąc przy takiej zwracamy się bardziej w kierunku ściany niż kąta.

Urządzenia sanitarne, ale również baterie naścienne powinny być zainstalowane na odpowiedniej wysokości. Umywalka 85 cm nad podłogą, bateria umywalkowa naścienna 25-35 cm nad umywalką, a rączka prysznicowa 180 cm nad podłogą.

Ważną sprawą są również takie elementy jak okna i drzwi. Według przepisów drzwi do łazienki powinny otwierać się na zewnątrz i nie powinny być węższe niż 80 cm w świetle ościeżnicy. Zaś na ścianie nad umywalką powinno być tyle wolnego miejsca by móc zawiesić tam lustro.

Informacje kontaktowe

APM Solutions Maciej Pawlusiewicz 
ul. Bartycka 24/26 
Pawilon 159, 00-716 Warszawa
telefony:
22 559-11-59 | 881-215-282
godziny otwarcia:
pon-pt: 09.30-18.30
sob.: 10.00-15.00