OUTLET
0
0,00  0 elementów

Brak produktów w koszyku.

Remont mieszkania i urządzenie łazienki w zupełnie innym miejscu

Planując remont domu, czy też adaptując poddasze lub piwnicę na cele mieszkalne warto pomyśleć także nad znalezieniem tam miejsca na stworzenie łazienki. Może być ona stworzona w zupełnie nowym pomieszczeniu lub też można wydzielić ją z jakiegoś pomieszczenia. Skorzystaj z kilku rad, by stworzyć łazienkę tam, gdzie jeszcze kiedyś nawet nie była w planach.

Urządzenie łazienki w zupełnie nowym miejscu to dość duże wyzwanie. Zwłaszcza wtedy, gdy nie ma tam doprowadzonego pionu kanalizacyjnego oraz wodnego. By było możliwe połączenie urządzeń z oddalonymi pionami oraz zachowanie odpowiedniego spadku rury kanalizacyjnej, konieczne jest czasami podniesienie poziomu podłogi w łazience, jak i w sąsiadujących z nią pomieszczeniach.

By móc swobodnie korzystać z wszystkich sprzętów, na nową łazienkę należy przeznaczyć przynajmniej 4 m2, a jeśli planujemy umieścić tam wannę czy prysznic to nawet 6-7 m2. Pozwoli to na swobodne poruszanie się po pomieszczeniu i wygodne korzystanie z wszystkich urządzeń.

Jeśli pomieszczenie przeznaczone na łazienkę jest dosyć spore, to można pozwolić sobie na wydzielenie stref użytkowych poprzez ściany działowe. Strefa kąpielowa z wanną i brodzikiem oraz strefę toaletową z sedesem, bidetem i umywalkami. W ściance wolnostojącej można zabudować stelaże do instalacji sedesu, bidetu, czy też umywalki.

Do wydzielenia łazienki mogą posłużyć także lekkie ściany szkieletowe. Zazwyczaj można je postawić na każdym stropie oraz w dowolnym miejscu. Aby zminimalizować ryzyko słabej izolacji akustycznej trzeba zaizolować styk profili tworzących szkielet ściany z podłogą.

Informacje kontaktowe

APM Solutions Maciej Pawlusiewicz 
ul. Bartycka 24/26 
Pawilon 159, 00-716 Warszawa
telefony:
22 559-11-59 | 881-215-282
godziny otwarcia:
pon-pt: 09.30-18.30
sob.: 10.00-15.00