OUTLET
0
0,00  0 elementów

Brak produktów w koszyku.

Najczęściej popełniane błędy w urządzaniu łazienek.

Łazienka to jedno z tych pomieszczeń, które ma nam służyć przez wiele lat. Niezależnie od tego, czy planujemy urządzenie jej od podstaw, czy tylko drobny remont - wszystkie działania powinny być dobrze przemyślane. Pozwoli to uniknąć problemy z jakimi będziemy borykać się potem przez długi czas. Czego powinniśmy się wystrzegać i czego unikać?

Dobór koloru glazury oraz fug to bardzo istotna kwestia. Powinniśmy to dobrze przemyśleć gdyż ściany możemy łatwo przemalować, a ze zmianą kafelek jest już większy problem. Łazienka to jedno z częściej używanych pomieszczeń w mieszkaniu. By uniknąć widocznego brudu oraz zachlapań powinniśmy zrezygnować z jasnych płytek. Białe fugi również nie są dobrym wyborem. Decydując się na płytki warto zwrócić uwagę na ich klasę ścieralności. Na podłogę najlepsze będą te o III i IV klasie. W tym pomieszczeniu sprawdzą się także płytki antypoślizgowe.

Dobre oświetlenie w łazience to też ważna sprawa. Najczęściej wybieraną opcją oświetlania jest oświetlenie punktowe na suficie oraz dodatkowe przy lustrze. Ważne jest by było ono jak najbardziej naturalne. Podstawą jest światło ogólne padające na całą łazienkę. Najważniejsze jednak jest światło przy lustrze, które pada na naszą twarz. Powinno być ono równomierne, nie powinno powodować cieni i zmieniać kolorytu twarzy. Jest ono bardzo pomocne przy codziennym wykonywaniu makijażu.

By zachować w łazience funkcjonalność powinniśmy dobrze przemyśleć rozmieszenie armatury łazienkowej oraz mebli łazienkowych. Kabina prysznicowawannaumywalka, czy też misa ustępowa powinny mieć swoje miejsce w przestrzeni łazienkowej oraz każde z tych sprzętów powinno mieć możliwość swobodnego z nich korzystania. Odpowiednie rozplanowanie każdego elementu łazienki pozwoli zachować nam wygodę i komfort w codziennym użytkowaniu. To wszystko powinniśmy przemyśleć już na etapie projektowania, by potem uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek.

To tylko kilka z błędów popełnianych podczas aranżacji łazienki.

Informacje kontaktowe

APM Solutions Maciej Pawlusiewicz 
ul. Bartycka 24/26 
Pawilon 159, 00-716 Warszawa
telefony:
22 559-11-59 | 881-215-282
godziny otwarcia:
pon-pt: 09.30-18.30
sob.: 10.00-15.00