OUTLET
0
0,00  0 elementów

Brak produktów w koszyku.

Łazienka i toaleta razem czy osobno?

Planując stworzenie osobnej łazienki i toalety należy przemyśleć kilka kwestii. Należy uwzględnić tutaj ilość osób korzystających z tych pomieszczeń, ich przyzwyczajenia oraz gusta. Warto też przyjrzeć się obydwu rozwiązaniom pod względem funkcjonalności. 

Łazienka w której nie ma urządzeń toaletowych na pierwszy rzut oka wydaje się być bardziej przestronna i dająca więcej możliwości aranżacyjnych. Natomiast oddzielna toaleta daje intymność przy czynnościach higienicznych. Jednak to rozwiązanie nie pozbawione jest wad. Szczególnie wtedy, gdy zarówno łazienka jak i toaleta stanowią dwa niewielkie pomieszczenia. Powstają wtedy dwa ciasne wnętrza, które nie do końca spełniają swoją rolę.

Dobrą wskazówką jest to, że jeżeli w pomieszczeniu przeznaczonym na oddzielną toaletę nie ma miejsca na zamontowanie chociażby małej umywalki, to należy to jeszcze przemyśleć. Ponieważ osoba korzystająca z toalety i tak będzie musiała przejść do łazienki by umyć ręce.

Zamiast tworzyć małe przestrzenie można posłużyć się innym rozwiązaniem. Można tak zaaranżować całość, by osoby korzystające z części toaletowej miały poczucie intymności, a jednocześnie aby mogły korzystać swobodnie z kabiny prysznicowej czy umywalki. Dobrym rozwiązaniem może okazać się zbudowanie murków oddzielających poszczególne strefy w łazience oraz umiejscowienie WC w miejscu niewidocznym zaraz po otwarciu drzwi.

Inne rozwiązanie to wydzielenie pomieszczenia toaletowego w samej łazience poprzez luksfery czy też lekkie drzwi.

Informacje kontaktowe

APM Solutions Maciej Pawlusiewicz 
ul. Bartycka 24/26 
Pawilon 240, 00-716 Warszawa
telefony:
22 559-11-59 | 881-215-282
godziny otwarcia:
pon-pt: 09.30-18.30
sob.: 10.00-15.00