OUTLET
0
0,00  0 elementów

Brak produktów w koszyku.

Jak wybrać praktyczny prysznic do łazienki - porady

Co wziąć pod uwagę stając przed wyborem kabiny prysznicowej do swojej łazienki? Jakie są rodzaje kabin prysznicowych? Jak rodzaj prysznica wybrać, aby był on praktyczny? Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na typ drzwi oraz wielkość kabiny. Ważne jest również to z jakich materiałów wykonana jest kabina.

Aby dokonać właściwego wyboru kabiny prysznicowej należy wziąć pod uwagę metraż i styl łazienki oraz wielkość budżetu, jaki możesz przeznaczyć na ten element aranżacji. Warto jest zainwestować w produkty wykonane z wysokiej klasy materiałów, które posłużą w łazience przez długie lata. Jednak zanim zdecydujesz się na zakup kabiny, upewnij się czy wszystkie jego elementy pasują do wymiarów twojej łazienki.

W małej łazience dobrze sprawdzą się kabiny przyścienne oraz narożne. Kabina może mieć kształt bryły o podstawie kwadratu, prostokąta, owalu, wieloboku, koła lub jego ćwiartki. Jeśli chcesz wybrać prysznic z kabiną na początek przeanalizuj jej wielkość. Standardowa kabina ma wymiary 80 x 80 centymetrów. Na rynku obecne są również mniejsze, czy też większe kabiny. Można zdecydować się również na wybór niestandardowych wymiarów kabiny na zamówienie.

Należy również zwrócić uwagę na drzwi. Najwygodniejsze są drzwi skrzydłowe, które otwierają się na jedną lub dwie strony. Jednak wymagają one wolnej przestrzeni przed kabiną. Jeśli w twojej łazience tej przestrzeni brakuje wybierz drzwi przesuwne lub akumulatorowe.

Coraz częściej w domach można spotkać łazienki z prysznicem bez typowej kabiny. Rezygnacja ze standardowego rozwiązania i oddzielenie prysznica ścianką otwiera nieskończoną ilość możliwości indywidualnej aranżacji łazienki. Ścianka może być wysoka do sufitu albo niższa, częściowo przeszklona, pełna lub ażurowa. Bardzo łatwo jest zrobić w niej wnęki na kosmetyki. Może być ona również podporą wanny, blatu, czy szafki z umywalką.

Prysznic w małej łazience to znacznie wygodniejsze i praktyczniejsze rozwiązanie ze względu na niewielką przestrzeń. Tak naprawdę głównym czynnikiem jaki powinniśmy wziąć pod uwagę podczas wyboru kabiny prysznicowej jest ilość miejsca, jaką możemy na nią przeznaczyć.

Informacje kontaktowe

APM Solutions Maciej Pawlusiewicz 
ul. Bartycka 24/26 
Pawilon 159, 00-716 Warszawa
telefony:
22 559-11-59 | 881-215-282
godziny otwarcia:
pon-pt: 09.30-18.30
sob.: 10.00-15.00