Blog

Jak urządzić łazienkę w mieszkaniu?

Łazienka znajdująca się w budynku wielorodzinnym lub też w bloku na ogół umiejscowiona jest w tym samym pionie, dlatego bardzo często słyszymy co w swojej łazience robią sąsiedzi. Warto jest więc jeszcze przed rozpoczęciem urządzania łazienki zorientować się jakie są możliwości wyciszenia pomieszczenia, aby uzyskać jak największy komfort. 

Najbardziej szpecącym elementem takiej blokowej łazienki są rury i piony kanalizacyjne, które często biegną w miejscach bardzo widocznych. Niestety nie zawsze jest możliwość schowania ich w szafkach lub też obudowania glazurą.

Planując urządzenie takiej łazienki powinno się na początek rozmieścić wszystkie sprzęty w taki sposób, by nawet odsłonięte rury nie rzucały się w oczy zaraz po wejściu do pomieszczenia.

Najpopularniejszy sposób zamaskowania rur instalacyjnych to obudowanie ich terakotą. Wtedy otrzymujemy coś w rodzaju przyściennej kolumny lub półki. Nie należy zapomnieć o tym, aby wykonana zabudowa umożliwiała łatwy dostęp do rur w razie konieczności.

Łazienka w bloku dzisiaj nie stanowi problemu. Mamy mnóstwo możliwości jej urządzenia i zaprojektowania w taki sposób by korzystanie z niej było w pełni przyjemne i komfortowe.

Polecane wpisy